Продължителността на изолацията на болни от COVID-19 и контактните лица

Вносен боклук в Червен бряг няма да има, но собствен има бол
На фона на националните скандали в държавата с вносният боклук в редица градове в страната, включително и в областния Плевен, редица обществени фигури от Червен бряг алармираха за такъв и в „града на мечтите ни“.
Преди да продължим обаче „сагата“ с болуците е редно да се запитаме на първо място за собствените си такива. Или тях не ги виждаме ?
Ето например, наближава първата за тази година Задушница. Времето, когато отдаваме почит на близките си, които не са сред нас. А гробовете пусти, забравени, а доказателствата за това – редицата боклуци, плевели, храсти, дървета. Някои гробове не са почистване, от близките на покойника, с години, да не говорим за отдаване на почит.
Сега ще си каже някой, че общината в длъжна …Да длъжна е- да поддържа общите площи, а не да се грижи, за тези, които сте наследили !
И в този ред на мисли, говорейки си за чистота, боклуци и т.н. е редно да се замислим и за друго. Колко пъти изхвърляме боклука си в кофата ? Колко пъти изчистихме пред къщата си, около блока, детската площадка и др. ? Да, разбира се, отново очакваме общината да изчисти, за жълтите стотинки, които плащаме като данък смет, но очакваме кофи, почистване, редовно извозване на боклука и пр.. Но пък веднъж годишно, се включваме в кампанията на една от националните телевизии – „Да изчистим България за един ден „. За сметка на другите дни, в които цапаме като за трима. Разбира се, по – добре е да изхвърлим боклуците си на нерегламентирани сметища, вместо да го закараме в регионалното депо. Но ако го направим, ще ни бръкнат в джоба. Иначе претенции имаме за европейци.
И ето, с целия ни европейски потенциал и свински манталитет и боклука на европейци идва към нас. Разбира се, винаги го е имало, прикривано от кой ли не по веригата, но явно сега му е дошъл момента.
Но за вносния боклук в Червен бряг, който щял и се депонирал в бившия завод „БЕТА“.
Оказа се, че ръководството на община Червен бряг е извършвала вече проверки, по сигнали на граждани, общински съветници и организации. И боклук няма ! Няма и да има, категорични са и от общината, и от всички друго компетентни институции.
Истината за фалиралия завод „БЕТА“ е, че синдиците на затворилото предприятие са продали сградите и земите на няколко фирми. Едната местна, другата от София и малка част на „Палфингер“, които ще изграждат паркинг с 600 парко места. Софийската фирма имала инвестиционно намерение за изграждане на голям завод.
Нито една от трите фирми не потвърди, а категорично отхвърли възможностите на въпросните терени да се докарват, обработват или съхраняват боклуци. И звучи логично. Подобни „пратки“ се докарват в предприятия, които могат да ги обработят и горят . На практика излиза, че тук в боклука, някой ще докара тонове боклук ? ! И трите фирми събарят сградите на завода и би било невъзможно там да бъде съхраняван какъвто и да е отпадък.
Остава само загадка каква е идеята за подобни слухове ?!
Но въпроса с нашият, местен, собствен боклук остава ! И той започва първо от възпитанието, а къде завършва, може да видим със собствените си очи.