Следвайте ни

🗣️ ГЛАСЪТ НА ДЕНЯ

Гергьовден ще е съпроводен с валежи на места

Гергьовден е белязан с жълт код за опасно време в три области. Предупредителният код за интензивни валежи във Враца, Монтана и Видин за 6 май, съобщиха от НИМХ.

Публикувано

на

Гергьовден е белязан с жълт код за опасно време в три области. Предупредителният код за интензивни валежи във ВрацаМонтана и Видин за 6 май, съобщиха от НИМХ.

На 6 май ще преобладава слънчево време. След обяд и вечерта ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. В Западна и Северна България се повишава вероятността за локални значителни количества и градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад, в Дунавската равнина ще се ориентира от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°, в София – около 25°.

 По Черноморието ще преобладава слънчево време. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи от дъжд, възможно е и да прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 19° и 25°. Температурата на морската вода е 13°-15°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
 
В планините преди обяд ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Повишава се вероятността главно в масивите в Западна и Централна България за локални значителни количества на валежите и градушки. Ще духа умерен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 18°, на 2000 метра – около 12°.

През следващите дни въздушната маса над страната ще остане неустойчива. Ще има и слънчеви часове, но ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и главно след обяд и до полунощ на много места из цялата страна ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици. Остава повишена вероятността за локални значителни количества на валежите и градушки.

В сряда със слаб до умерен северозападен вятър ще прониква хладен въздух, дневните температури ще се понижат и максималните в по-голямата част от страната ще бъдат между 19° и 24°.

В четвъртък вятърът ще се ориентира от юг-югоизток и слабо ще се затопли.

Сайтът ни предлага обективно и навременно отразяване на събития в България, като се фокусираме върху най-важните и интересни теми от политиката, обществото, културата и местните проблеми.

Continue Reading
Коментирай

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Канал 7 Медия Груп ЕООД, седалище на управление гр. Червен бряг, обл. Плевен, ул. „Хан Кубрат“ № 31. Реалният собственик е Христо Георгиев Гешов, тел. 0877/674991, e-mail: h.geshov@gmail.com; kanal7news@gmail.com Собственикът, както и авторите на медията, спазват Етичния кодекс за журналиста! Авторите на КАНАЛ 7 Медия Груп спазват законите на Република България, както и правата на всеки български и европейски гражданин и обективно отразява събития, новини и всички гледни точки по важните теми от деня. © 2025 Kanal7.bg. Всички права запазени. Канал 7 Медия Груп Всички публикувани текстове и изображения са под закрила на „Закона за авторското право и сродните им права“. Използването и публикуването на част или цялото съдържание на сайта без разрешение е забранено.

Copyright ©2025 - Kanal7.bg

Protected by Security by CleanTalk