Следвайте ни

МЕСТЕН ГЛАС

Нова порция валежи днес

През деня от запад валежите временно ще спират, най-късно в североизточните райони, но през нощта от юг отново ще се активизират. Ще духа слаб, в източните райони – умерен северен вятър. Минималните температури ще бъдат между 0° и 6°, в София – около 0°, на морския бряг – между 6° и 9°, а максималните – в Северна България между 3° и 6°, в София – около 7°, в Южна България – между 7° и 12°.

Публикувано

на

През деня от запад валежите временно ще спират, най-късно в североизточните райони, но през нощта от юг отново ще се активизират. Ще духа слаб, в източните райони – умерен северен вятър. Минималните температури ще бъдат между 0° и 6°, в София – около 0°, на морския бряг – между 6° и 9°, а максималните – в Северна България между 3° и 6°, в София – около 7°, в Южна България – между 7° и 12°.

По Черноморието ще бъде облачно, на много места с валежи от дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 8° и 12°. Температурата на морската вода е 14°-16°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

В планините ще бъде облачно, по билата и мъгливо. На много места ще има валежи, предимно от сняг. Ще духа умерен север-североизточен, по билата – юг-югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 3°, на 2000 метра – около 0°.

В четвъртък със северозападен вятър ще прониква още по-студен въздух. Ще има и валежи – отначало от дъжд, по-късно през деня и през нощта срещу петък, на места в Северна България и по високите котловинни полета – от сняг. Има повишена вероятност за значителни валежи и за образуване на снежна покривка над 10-15 см в Предбалкана, Лудогорието и по проходите в Стара планина.

В петък вятърът ще се ориентира от запад и ще се усили. Валежите от югозапад ще спират, най-късно в Източна България.

През почивните дни вятърът ще отслабне. Още в събота облачността ще намалее до слънчево, но сутринта в отделни котловини и покрай Дунав ще бъде мъгливо. Температурите ще се повишават и максималните в неделя ще бъдат между 8° и 13°.

Екипът новини на Kanal7.bg е съставен от журналисти, репортери и редактори с богат опит в създаването на достоверно и обективно съдържание. Работим с мисията да информираме обществото за важните събития в България и света, като поднасяме новините бързо, точно и ясно.Нашите автори ежедневно следят развитието на политически, икономически, социални и културни теми, за да предложат на читателите проверена информация, задълбочени анализи и интересни репортажи. Вярваме в журналистиката, която защитава обществения интерес и поставя истината на първо място.

Continue Reading
реклама
youtube placeholder image
Коментирай

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *