Следвайте ни

НОВИНИ

Въведоха противоепидемични мерки в област Плевен

В област Плевен е обявена грипна епидемия от 27 януари до 2 февруари. Това се посочва в съобщение на официалния сайт на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Плевен.

Публикувано

на

В област Плевен е обявена грипна епидемия от 27 януари до 2 февруари. Това се посочва в съобщение на официалния сайт на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Плевен.

Според данните в периода от 17 до 23 януари е достигнато епидемично ниво на заболеваемост от грип и остри респираторни заболявания за Плевен – 235 случая или 264.49 на 10 000. 

В област Плевен е обявена грипна епидемия от 27 януари до 2 февруари. Това се посочва в съобщение на официалния сайт на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Плевен.

Най-висока е заболеваемостта във възрастовата група 5 – 14 години – 1012,50 на 10 000, следвана от 0 до 4 години – 966,77 на 10 000, 15 – 29 г.- 423,28 на 10 000 и т.н.

Предвид достигане на епидемично ниво на заболяемост от грип и остри респираторни заболявания за област Плевен, доказана циркулация на грипни вируси и решение на Областния оперативен щаб, със заповед на директора на РЗИ е обявена епидемична обстановка, считано 27 януари до 2 февруари, включително.

За посочения период са в сила противоепидемични мерки: в лечебните заведения за извънболнична медицинска помощ се преустановяват плановите консултации на здрави бременни жени и деца, профилактичните прегледи и задължителните имунизации и реимунизации; в лечебните заведения за болнична помощ се спират свижданията, с изключение на терминално болни. Въвежда се стриктен ежедневен филтър в детските заведения и училища за недопускане на деца и ученици с клинични симптоми на грип и остри респираторни заболявания, както и на заболели служители. По време на грипната епидемия се преустановяват свижданията в социалните институции за деца и възрастни на територията на област Плевен. Няма указания за въвеждане на онлайн обучение при учениците. 

От понеделник освен в Плевен се въвеждат противоепидемични мерки и в областите Враца и Шумен. Към момента грипна епидемия е обявена и в областите Благоевград, Варна, Велико Търново, Добрич, Пловдив и Ямбол. 

Continue Reading
Коментирай

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Канал 7 Медия Груп ЕООД, седалище на управление гр. Червен бряг, обл. Плевен, ул. „Хан Кубрат“ № 31. Реалният собственик е Христо Георгиев Гешов, тел. 0877/674991, e-mail: h.geshov@gmail.com; kanal7news@gmail.com Собственикът, както и авторите на медията, спазват Етичния кодекс за журналиста! Авторите на КАНАЛ 7 Медия Груп спазват законите на Република България, както и правата на всеки български и европейски гражданин и обективно отразява събития, новини и всички гледни точки по важните теми от деня. Канал 7 Медия Груп Всички публикувани текстове и изображения са под закрила на „Закона за авторското право и сродните им права“. Използването и публикуването на част или цялото съдържание на сайта без разрешение е забранено.

Copyright ©2025 - Kanal7.bg