ПОД ЗАСИЛЕНА ОХРАНА: София се готви за дербито ЦСКА – „Левски“
Под засилена охрана ще премине днешният следобед в столицата заради голямото футболно дерби между отборите на ЦСКА и „Левски“. МВР предприема безпрецедентни мерки за опазване на обществения ред, като в акцията са включени служители на СДВР, ГДНП и жандармерията. За kanal7.bg предаде дежурният ни екип, че центърът на София вече е почернял от полиция, за да се предотвратят сблъсъци между феновете.
На 13 април от 16:00 часа на Националния стадион „Васил Левски“ ще започне дългоочакваната среща. Около съоръжението е изградена мащабна зона за сигурност с множество контролно-пропускателни пунктове. Вратите на стадиона се отварят в 14:00 часа, а полицията призовава зрителите да дойдат по-рано, за да се избегнат струпвания. Останете с другите важни новини на канал 7.бг и не забравяйте да ни последвате и споделите.
Какво трябва да знаят феновете?
Заради мерките под засилена охрана, на входовете ще се извършват щателни проверки. Забранено е внасянето на огнестрелно оръжие, пиротехника, ножове, палки, бутилки и други опасни предмети. Лица с наложени забрани за спортни събития няма да бъдат допускани. Малолетните фенове влизат само с пълнолетен придружител и попълнена декларация.
Времето и трафикът в София днес
Очаква се сериозно затруднение на движението в централната градска част. Ето каква е метеорологичната обстановка за феновете, които ще бъдат на трибуните:
Въведена е пълна забрана за полети на дронове около Националния стадион, Народното събрание, Министерския съвет и Президентството. Нарушителите ще бъдат санкционирани строго. Полицията ще следи за реда по бул. „Цар Освободител“, бул. „Васил Левски“ и ул. „Граф Игнатиев“.
Ако сте свидетели на нарушения, нередности, добри примери или има какво да покажете и споделите – споделете го в нашата гражданска платформа. Вашата информация е важна за сигурността на всички!
Източник: МВР / СДВР
Етикети: #София #ЦСКА #Левски #дерби #МВР #охрана #трафик #kanal7 #сигнали #гражданскаплатформа