МЕСТЕН ГЛАС
Нощната линия N4 вече стига и до двата терминала на Летище София
От тази вечер нощната линия N4 на градския транспорт в София ще обслужва и двата терминала на летището. Вижте маршрута, разписанието и връзките с останалите линии.
Публикувано
преди 5 месецана
от
Екип Новини
Столичният градски транспорт с денонощна връзка до летището
От тази вечер нощната автобусна линия N4 на столичния градски транспорт разширява маршрута си и вече ще обслужва и двата терминала на Летище „Васил Левски“ – Терминал 1 и Терминал 2. Новият маршрут цели да улесни придвижването на пътуващи с късни и ранни полети, като осигурява денонощна връзка между летището и града.
Кметът на София Васил Терзиев съобщи в социалните мрежи, че автобусите ще спират последователно на двата терминала, след което ще продължават към центъра и кварталите „Гоце Делчев“ и „Дружба 2“. Той подчерта значението пътуващите да следят посоката на движение при качване от летището.
Линия N4 осигурява връзка с останалите нощни линии N1, N2 и N3 на спирката на пл. „Княз Александър I Батенберг“. Чрез Централна гара се улесняват и връзките с железопътния и междуградски транспорт. Автобусите ще се движат на всеки час, синхронизирано с разписанията на другите нощни линии, и ще бъдат с капацитет 90–100 пътници.
От днес влиза в сила и обединението на линии №84 и №184 в една обща линия №84. Така ще се подобри честотата на обслужване – на всеки 12 минути през делнични дни и на всеки 20 минути през почивните. Целта е по-удобно и предвидимо пътуване до летището и индустриалните зони около него.
С тези промени Столична община затвърждава ангажимента си за модерен, достъпен и устойчив градски транспорт, както през деня, така и през нощта. Според данни в доклада на общинския съвет седмично над 22 000 души пътуват нощем от и до летището, а денонощният транспорт е важна стъпка и към целта за въглеродна неутралност на аеропорта.
Следете Kanal7.bg за всички актуални новини и промени в градския транспорт на София.
Екипът новини на Kanal7.bg е съставен от журналисти, репортери и редактори с богат опит в създаването на достоверно и обективно съдържание. Работим с мисията да информираме обществото за важните събития в България и света, като поднасяме новините бързо, точно и ясно.Нашите автори ежедневно следят развитието на политически, икономически, социални и културни теми, за да предложат на читателите проверена информация, задълбочени анализи и интересни репортажи. Вярваме в журналистиката, която защитава обществения интерес и поставя истината на първо място.

Виж и...

Протести срещу бюджет 2026 изкара София и страната на улицата

Световният ден за борба със СПИН 1 декември

Бюджет София: 40 млн. лв. за детски градини и ВиК

ПРОГНОЗА ЗА ВРЕМЕТО В БЪЛГАРИЯ – 20 СЕПТЕМВРИ 2025

ПРОГНОЗА ЗА ВРЕМЕТО: СЛЪНЦЕ, ОБЛАЦИ И ДО 30° В НЕДЕЛЯ

Терзиев: Бул. „Тодор Каблешков“ ще бъде довършен





