Официално лого на KANAL7BG в бял цвят

KANAL7.BG

Зареждане --:--
--° Зареждане
live
  • HOME
  • НОВИНИ
  • ВРЕМЕТО
  • ТРАФИК
  • КУЛТУРА
  • РУБРИКИ
  • ДЕТЕКТОР
  • ФОТОРЕПОРТЕР
  • ВИДЕО
  • КОНТАКТИ
Четене: Прогноза за времето: Горещ понеделник с температури до 36°
МЕНЮ
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
ЗАРЕЖДАНЕ НА ПОСЛЕДНИТЕ НОВИНИ...
ВРЕМЕТО ДНЕС
ЗАРЕЖДАНЕ НА ПРОГНОЗАТА...
KANAL7.BGKANAL7.BG
  • НОВИНИ
  • РУБРИКИ
  • ВРЕМЕТО
  • ТРАФИК
  • LIVE
  • ЗА НАС
  • НОВИНИ
    • България
    • Регионални
    • Времето
    • Трафик
  • РЕГИОНЪТ
    • Култура
    • Туризъм
    • Традиции
  • РУБРИКИ
    • Кмете кажи, защо?
    • Неудобните
    • Местни и известни
    • На прицел
  • ВИДЕО
    • НА ЖИВО
  • ФОТОРЕПОРТЕР
    • ПУБЛИКУВАЙ НОВИНА
    • КАРТА НА СИГНАЛИТЕ
  • ДЕТЕКТОР
Последвай ни

Прогноза за времето: Горещ понеделник с температури до 36°

Лятото се завръща с пълна сила. Днес ще бъде предимно слънчево, температурите ще достигнат до 36 градуса, а валежи се очакват само на изолирани места.

Екип Новини
ОтЕкип Новини
Екипът новини на Kanal7.bg е съставен от журналисти, репортери и редактори с богат опит в създаването на достоверно и обективно съдържание. Работим с мисията да информираме...
Последвай
27 юли 2026
Времето
🌤️ ПРОГНОЗА ЗА ВРЕМЕТО
Сподели

След прохладния уикенд лятото се завръща с повече слънце, високи температури и само изолирани следобедни превалявания

СОФИЯ – Новата седмица започва с типично летно време. Според актуалната прогноза на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) над по-голямата част от България ще преобладава слънчево време, а температурите чувствително ще се повишат и ще достигнат между 31° и 36°. (Vesti.bg)

Съдържание
  • След прохладния уикенд лятото се завръща с повече слънце, високи температури и само изолирани следобедни превалявания
  • Слънчево време в по-голямата част от страната
  • Температурите отново тръгват нагоре
  • Какво време ни очаква по Черноморието
  • Планините остават най-нестабилни
  • Очаква ни гореща седмица
  • Препоръки към гражданите

След рязкото захлаждане през последните дни атмосферата постепенно се стабилизира. Валежи са възможни само на отделни места, главно в планинските райони и части от Западна България през следобедните часове. (nova.bg)

Слънчево време в по-голямата част от страната

Сутринта ще започне с предимно ясно време. Над западните райони постепенно ще се развива купеста облачност, а по-късно през деня временни увеличения на облачността ще има и над централните и североизточните части на страната.

На отделни места, главно в планините, са възможни краткотрайни превалявания и гръмотевици, но в повечето райони денят ще остане сух и слънчев. (БНР Новини)

Температурите отново тръгват нагоре

Минималните температури тази сутрин са предимно между 15° и 20°, а максималните ще достигнат 31°–36°. В София се очакват около 31–32°.

Най-топло ще бъде в Дунавската равнина, Горнотракийската низина и Югозападна България, където следобед жегата ще бъде най-осезаема. (Vesti.bg)

Какво време ни очаква по Черноморието

По Черноморието денят ще бъде предимно слънчев. Следобед облачността временно ще се увеличи, първо по Северното, а към края на деня и по Южното Черноморие. Само на отделни места е възможен краткотраен дъжд.

Максималните температури ще бъдат между 26° и 30°, температурата на морската вода – 22°–25°, а вълнението на морето ще остане 2–3 бала, което създава добри условия за плаж и морски туризъм. (БНР Новини)

Планините остават най-нестабилни

В планинските райони ще бъде предимно слънчево до обяд. След това ще се развие купесто-дъждовна облачност и на отделни места ще превали и прегърми.

По високите части ще духа умерен до силен вятър от запад-северозапад, което ще създава по-хладни условия за туристите. (Actualno.com)

Очаква ни гореща седмица

Синоптиците прогнозират, че през следващите дни температурите ще останат високи, като на места ще надхвърлят 35 градуса. Валежите ще бъдат локални и краткотрайни, главно в планинските райони, а в повечето части на страната ще преобладава слънчево и сухо време. (Параграф)

Препоръки към гражданите

  • Избягвайте продължителен престой на слънце между 12:00 и 16:00 часа.
  • Приемайте достатъчно течности и използвайте слънцезащитни средства.
  • Планинските туристи да следят развитието на облачността следобед.
  • Шофьорите да бъдат внимателни при дълги пътувания в горещите часове на деня.

След прохладния уикенд България отново навлиза в период на типично лятно време – с повече слънце, високи температури и благоприятни условия за почивка, туризъм и пътуване в по-голямата част от страната.

Предишна статия Пожар край Луковит се разрасна опасно близо до къщи
Следваща статия Пътната обстановка днес: Къде има затворени пътища и ограничения

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

57KПоследователиХаресай
66.7KПоследователиПоследвай
28.6KАбонатиАбонирай се
20.1KПоследователиПоследвай
WhatsAppПоследвай

КУЛТУРА

Фестивалът „Тройче“ събра близо 300 танцьори в Тетевен

Интензивен трафик на ГКПП „Капитан Андреево“ и „Калотина“

Пътната обстановка днес: Къде има затворени пътища и ограничения

Прогноза за времето: Горещ понеделник с температури до 36°

Пожар край Луковит се разрасна опасно близо до къщи

Зеленчукопроизводители блокираха пътя за „Маказа“

- РЕКЛАМА -
На прицел канал 7

ЗА КАНАЛ 7

Kanal7.bg е независима регионална новинарска медия, която отразява актуалните събития от  страната. Нашата мисия е да предоставяме навременна, проверена и обективна информация за важните теми от обществения живот – местни новини, инфраструктура, култура, събития и сигнали от гражданите.

Вижте още

Днес официално започва изплащането на пенсиите и великденските добавки за 1,6 млн. българи. Вижте праговете за 50 и 20 евро помощ на Kanal7.bg.

Започна изплащането на пенсиите

12 юни 2026
времето на Никулден

Жълт код за интензивни валежи на Никулден

29 март 2026

Лена Бориславова: Поласкана съм, явно съм субект от по-висок оперативен интерес от Еврото

27 март 2026

Иван Иванов се оттегля от битката за председател на БСП

27 март 2026
Предишен Следващ

Изданието на „Канал 7 Медия груп“ ЕООД спазва Етичния кодекс на българските журналисти. Действителен собственик на настоящето издание е Христо Георгиев Гешов. 

KANAL7.BG

КОНТАКТИ

  • ВРЪЗКА С НАС
  • ЗА НАС
  • РЕКЛАМА
  • ДОКУМЕНТИ
  • ЕТИЧЕН КОДЕКС

КАТЕГОРИИ

  • НОВИНИ
  • РЕГИОНЪТ
  • РУБРИКИ
  • ФОТОРЕПОРТЕР
  • ФАКТИ
  • ВИДЕО

ФОТОРЕПОРТЕР

  • ФОТОРЕПОРТЕР
  • ПУБЛИКУВАЙ НОВИНА
  • УСЛОВИЯ ЗА ПУБЛИКУВАНЕ
  • КАРТА НА СИГНАЛИТЕ

ПОДКАСТИ

  • РУБРИКИ
  • КМЕТЕ КАЖИ?
  • НЕУДОБНИТЕ
  • МЕСТНИ И ИЗВЕСТНИ
  • НА ПРИЦЕЛ
  • ПОВЕРИТЕЛНОСТ
  • БИСКВИТКИ
  • ОБЩИ УСЛОВИЯ
  • УСЛОВИЯ ЗА ПУБЛИКУВАНЕ
  • ЕТИЧЕН КОДЕКС
  • КАРТА НА САЙТА
© 2026 KANAL7.BG – МЕСТЕН ГЛАС. Всички права запазени. Съдържанието на сайта е собственост на Канал 7 Медия Груп ЕООД и не може да бъде използвано без изрично разрешение.
Welcome Back!

Sign in to your account

Потребителско име или имейл адрес
Парола

Забравена парола?